Blog
Rozwikłać pamięć – jak skuteczniej zapamiętywać to, na czym ci zależy (część 1)
Jak wreszcie zapamiętać imię nowo poznanej osoby czy miejsce, w którym zaparkowałaś auto, co do pamięci ma optymizm, jak skuteczniej zapamiętywać nowe informacje oraz o tym, który okres naszego życia ma szczególne miejsce w naszej pamięci
Jaki typ mózgu cię charakteryzuje? Impulsywny, kompulsywny, smutny, a może lękowy?
Jeśli męczy cię gonitwa myśli, masz trudności z opanowaniem emocji czy próbujesz sprostać wymaganiom ludzi wokół – zobacz, jak możesz sobie pomóc, by spokojniej i efektywniej funkcjonować.
Well-being twojego mózgu. Poznaj 10 skutecznych sposobów, jak uspokoić swój mózg
Deadline’y i napięte terminy, wszystko masz zrobić na wczoraj, presja czasu, twoje emocje szaleją, wokół tylko wymagania i oczekiwania. Czy tak naprawdę musi być?
Osobnik perwersyjno-narcystyczny w pracy
Podważa twoje kompetencje, traktuje cię z góry, lubi wbijać szpile, jest nieobliczalny, prowokuje cię, opowiadając kłamstwa na twój temat, ciężko ci się skoncentrować na działaniach, gdy jest w pobliżu... Jak sobie poradzić w sytuacji molestowania psychicznego w pracy
Bądź dla siebie czułą. Czułą Przewodniczką
Jak Potulna, Męczennica i Królowa Śniegu mogą znaleźć w sobie Czułą Przewodniczkę
Jak przestać się frustrować i poczuć wewnętrzny spokój
Gdy stoisz w korku lub w kolejce, gdy nie możesz zdążyć z wykonaniem wszystkich zadań na czas, gdy dziecko znowu cię nie słucha… Jak sprawić, by przestało cię to wyprowadzać z równowagi
Czy emocje przeszkadzają w pracy? Czym są i do czego ich potrzebujesz
Okazywanie emocji jest dla ciebie oznaką siły czy słabości? Zgaduję, że nie przepadasz za swoją złością, smutkiem, zmęczeniem, bezradnością, wstydzisz się zazdrości... Być może zagłuszasz te niechciane emocje lampką wina czy drinkiem, wieczornym podjadaniem, zakupami „na poprawę humoru”, intensywnym wysiłkiem fizycznym, spotkaniami towarzyskimi, pracą po kilkanaście godzin na dobę czy uzależnieniem od social mediów, nie rozstając się z telefonem nawet w łazience... Byle tylko mniej czuć.
Człowiek w kryzysie - kryzys ostry
Co sprawia, że jedna osoba całkowicie się załamie, a druga potraktuje trudną sytuację jako szansę?
Człowiek w kryzysie. Jak to rozpoznać?
Nie każda trudna sytuacja to kryzys. Jak zatem to rozpoznać, czy faktycznie masz do czynienia z kryzysem?
Kryzys wieku średniego. Czy to już? I czy to aby na pewno on?
Zmusza do zobaczenia, w jakim punkcie jesteś i zastanowienia się, czy to jest to miejsce, którego dla siebie chcesz? Czy to jest właśnie ta docelowa praca? Czy to jest relacja, w której się realizuję jako kobieta i żona/partnerka?
Pewność siebie a poczucie własnej wartości. Czy wiesz, jak bardzo się różnią?
"Świetnie jest być pewnym siebie i wierzyć w swoje umiejętności, ale na poziomie egzystencjalnym niewiele to daje. Jeśli nie masz prawdziwego poczucia własnej wartości, to niezależnie od swojej pozycji i umiejętności zawsze będziesz czuć, że czegoś ci brakuje” J.Juul
Zamień zestresowanie na podekscytowanie… i zobacz, co się stanie...
Oba te stany powodują, że mogą pocić ci się dłonie, serce łomocze, a policzki stają się zaróżowione. Gdy jesteś zdenerwowana nie możesz spać, jednak czując podekscytowanie również dopada cię bezsenność.
Energia mentalna. Co się dzieje, gdy o nią nie dbasz?
Jeśli nie dbasz o to na co dzień, nie dziw się, że jesteś rozdrażniona, wybuchasz z byle powodu, nie umiesz złapać dystansu do swoich spraw czy podejmujesz mało trafne decyzje…
Żal po stracie – gdy cierpi dusza i ciało
Rozstanie, utrata pracy, zdrowia, sprawności fizycznej, porzucenie, rozwód, nieszczęśliwa miłość, śmierć bliskiej osoby, a nawet utrata marzeń – wszystko to wpisuje się w tzw. żal po stracie.